Abant Tatil Yerleri – Abant Gezilecek Yerler

Abant Gezilecek Yerler

Abant; Ankara, İstanbul ve Bursa gibi Türkiye’nin en büyük 3 şehrine oldukça yakın mesafe de olan Bolu ili inanılmaz güzellikteki doğası ve yemyeşil alanları ile pek çok kişinin uğrak mekanı oluyor. Hafta sonları yoğun iş temposundan sıkılan veya ailesi ile bir kaçamak yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan Bolu-Abant birbirinden güzel mekanları ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Abant, piknik yerleri, parkları, gölü ile tatilseverlerin ve ailelerin beğenisini toplamayı başarıyor. Bolu’ ya gitmek isteyenlerin en büyük sıkıntısı olan yolların da daha düzgün ve güzel olması ile Abant’ a olan ilgi artmış durumda. Özellikle Bolu dağına yapılan tünel sayesinde İstanbul-Bolu yolu 3 saatten kısa bir süreye inmiştir.

Abant’a kadar size eşlik eden ağaçlar ile kaplı yollardan sonra kendinizi ilk olarak Abant gölünün içerisinde bulmaktasınız. Doğal güzelliği ile Türkiye’nin en güzel mekanlarından biri olarak tarihe geçen Abant gölüne girmeniz için ufak bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise hem milli park olmasından kaynaklanmakta hem de doğa koruma derneklerine verilen bağış içindir.

Abant gölüne gittiğinizde güzel bir lokanta da yemek yiyebilir veya piknik yapabilirsiniz. Eğer piknik yapacak zamanınız yok ise sizleri Abant golünün kenarında yemeye doyamayağınız güveçte tereyağlı alabalık ile tanıştırmak isteriz. Eğer Abant gölünde konaklamak isterseniz sizleri pek fazla seçenek beklemiyor. Bunun nedeni ise Abant gölü çevresinde sadece 3 adet konaklama yerinin olmasıdır. Bunlar Büyük Abant Oteli, Abant Köşkü ve Taksim Abant Palace’ dir. Ancak Abant gölünden ziyade bolu iline gideceksiniz birbirinden farkı bir çok otel ile karşılaşabilirsiniz.

Yemeğinizi yedikten sonra ise sizleri doğa ile bütünleşen bir yolculuğa davet ediyoruz. Abant gölü etrafında tam 7 km lik yürüyüş parkında hem yediklerinizi sindirebilir hem de doğanın güzelliklerini içinizde hissedebilirsiniz.

Yorum Yap