Erkekler Güçlü Kadınları Sever

Erkekler Güçlü Kadınları Sever

Eski dönemlerde erkekler aptal kadın diye tabir edilen kadınları seçerlermiş. Bu kadınlar sessiz, sakini itiraz etmeyen, elinden her iş gelen ve tüm ev yükünü sırtlayabilen kadınlar olurmuş. Fakat günümüzde teknolojinin yaşam kalitesini yükseltmesi ile beraber gelen maddi sıkıntılardan dolayı erkekler güçlü kadınları severler. Evin yükünü beraber çekmek adına kendini yetiştirmiş ve iyi bir kimlik sahibi olan kadınlar ile evlenen erkekler daha çabuk mutlu olabiliyorlar. Maddi sıkıntı yaşamamak için çalışan bir kadınla evlenmek, günümüz ekonomisi için olmazsa olmaz koşullardan olmak durumunda oluyor. Her gün artan maddi sıkıntılardan kurtulmak için daha güçlü bir kimliğe sahip olan ve maddi geliri bulunan kadınları tercih eden erkeklerin sayısı da bir hayli fazla olmak durumundadır.

Kadınların eskiden görev olarak kabul ettikleri çocuk bakmak, evi temizlemek gibi işlerdi. Fakat günümüzde daha da güçlü olması gereken kadınlar sürekli olarak kendilerini yetiştirmeleri gerekir. Hem sosyal bakımdan hem de ekonomik bakımdan güçlü olacak olan kadınlar daima daha mutlu evlilikler yapabilirler. Yani günümüzde erkekler güçlü kadınları severler. Eski erkek hegemonyasının kalmadığı bugünlerde, ev ekonomisi için beraber çalışma yapılan ailelerin mutlulukları da yüksek olur. Ayrıca günümüzde kadınları eşi olarak gören erkekler, her konuda bilgili ve görgülü bir eş tercihi yapmak isterler. Sosyal anlamda güçlü olan kadınların toplumda ki yeri daha iyi olacağı ve daha çok kişi tarafından saygı görecekleri için de erkekler güçlü kadınları severler.

Büyükşehirlerde yaşayan kadınların mutlaka güçlü olmaları gerekir. Yapılan araştırmalar kadınların güçlü olmaları durumunda daha mutlu evlilikler yapmalarını sağladıkları sonuçlarla sonuçlanmıştır. Erkeklerin saygı duyulan kadınlar ile yaptıkları evliliklerden daha mutlu ayrıldıkları gerçeği çıkmasından dolayı, kadınların kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri gerekir. Erkeklerin kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadınla evlenmeyi istemelerinde ki temel nedenlerden biri maddiyat olsa da, kültürel bakımdan da denk olan kadınları tercih ederler.

Kedisini her anlamda yetiştire kadınlar daima başarılı kadınlar olmakla beraber, daha mutlu evliliklerde yapabilirler. Günümüzde kadın erkek eşitliği konusu da hat safhada olmasından dolayı, mutlu olmak isteyen kadınların ekonomik güçlerinin olması da oldukça önemli olur. Tabiri caizse erkekler ellerine bakan değil omuz omuza yaşayabilecekleri kadınlar ile daha mutlu olacaklarını düşünürler. Eski düzen evliliklerde erkeğin söz sahibi olarak yaşaması ve evi iyi bir şekilde geçindirmesi gündemde olurken, günümüzde eşit güce sahip olan evliliklerde daha mutlu yaşamlar ortaya çıkar.

 

Yorum Yap