Skype Nasıl Kullanılır?

Skype Nasıl Kullanılır?

1 milyardan fazla indirme ile Skype, 2003 yılında ilk lansmanından bu yana son derece popüler olduğunu kanıtladı.

O zamandan beri ortaya çıkan bir arama ve mesajlaşma uygulamaları ordusuna rağmen, insanlarla ücretsiz iletişim kurmak için harika bir seçenek olmaya devam ediyor. Yurtdışındaki sabit hatları ve cep telefonu numaralarını arama seçenekleri rakipsiz kalır.

İOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kolayca kullanabilseniz de , PC sürümünü indirmek şu anda daha yararlı olabilir, özellikle de evden çalışırken üretkenlik seviyelerini yüksek tutmak istiyorsanız. Ancak, özellikle bir Microsoft hesabınız yoksa, biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Bilgisayarınızın Skype çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol edin

Microsoft, Skype işlevlerinin çoğunu web sitesinden kaldırdı, bu nedenle en iyi şekilde yararlanmak için masaüstü sürümünü gerçekten indirmeniz gerekecek.

Bir PC veya dizüstü bilgisayarınız varsa, minimum gereksinimleri karşıladığından emin olun.

  • Windows PC veya Mac.
  • internet bağlantısı
  • Hoparlörler ve mikrofon – yerleşik veya ayrı.
  • Sesli aramalar için 100 kbps aşağı / 100 kbps yukarı olan bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.
  • Görüşmedeki herkesin görüntülü grup görüşmesi için herhangi bir cihazda Skype’ın en son sürümüne ve bir tür ön kameraya ihtiyacı vardır. En iyi kalite için, 4Mbps aşağı / 512kbps yukarı yüksek hızlı geniş bant bağlantısı ve Core 2 Duo 1.8 GHz işlemcili bir bilgisayar kullanın. En azından, 512kbps aşağı / 128kbps yukarı yüksek hızlı geniş bir bağlantıya ve 1 GHz işlemcili bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Modern Windows bilgisayarların çoğu, Skype kullanmak için fazlasıyla yeterlidir, ancak gerekirse makinenizin teknik özelliklerine bakın.

Skype’ı indirme

Windows için Skype’ı resmi web sitesinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz . Skype’ı bilgisayarınıza indirmek için sayfadaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

Skype ayrıca bir Mac’te kullanılabilir. Resmi sitesi  Kullandığınız cihaz tanıması ve ilgili indirme bağlantısını sunmalıdır.

Giriş Nasıl Yapılır?

Windows 10’da olduğu gibi, programı ilk kez başlattığınızda bir Microsoft hesabıyla oturum açmanız önerilir.

Daha önce OneDrive, Office 365 ve hatta Xbox kullandıysanız, büyük olasılıkla zaten bir tane var. Hala bir Microsoft hesabı kullanmakta isteksizseniz, başka seçenekler de vardır.

“Oturum aç veya oluştur” u tıkladığınızda, hesabınıza bağlı e-posta adresini girmeniz istenir. Ancak, bunun altında ‘Oturum açma seçenekleri’ni görmelisiniz. Muhtemelen bir güvenlik anahtarınız olmayacak olsa da GitHub ve Google, başka bir hesap oluşturmadan oturum açmanın yollarını sunar.

Skype’ın geri kalanını kurma

Bunu aradan çıkardığınızda, kurulum sürecinin daha kolay kısımlarına geçebilirsiniz.

Skype, aramalarda diğerlerini duymak için hoparlörlere / kulaklıklara ve insanların sizi duyması için bilgisayarınızda yerleşik veya harici bir mikrofona ihtiyaç duyacağınız için uygun ses ve video seçeneklerine sahip olup olmadığınızı kontrol edecektir.

Skype, ayarlandığınızı otomatik olarak kontrol eder – değilseniz, ihtiyacınız olanı size sorar. Bu aşamada bir profil resmi de ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap